Aktuality - Oznámení‎ > ‎Vše‎ > ‎

Vodopád slov, myšlenek, logiky a inspirativních pohledů

přidáno: 25. 7. 2011 6:04, autor: TP redakce   [ Aktualizováno 26. 10. 2011 1:58 uživatelem Redakce Fyzioterapeuti ]
Asi tak bych vystihl kurz, na který jsem se po dlouhé době opravdu těšil. Vzhledem k tomu, že jsem Pavla Švejcara zažil souvisle v několika dnech naposledy před dekádou, už se mi po jeho neúnavné výřečnosti dost stýskalo. Zajásal jsem tedy, když mě Lenka Manhartová pozvala na soukromý třídenní kurz, který "si" uspořádala na chatě na Vysočině. "Fyzioterapeutka sobě...", dalo by se říct. Záležitost sympatická hned od základu. A skutečnost dokonce předčila moje očekávání.

Kdyby šlo vše hladce a slyšeli bychom jen to, co beze zbytku zapadá do našich představ, šlo by o kurz nudný a pouhopouze doplňovací. To jsem ale od Pavla nečekal a tak jsem byl zvědav, co nám v úzkém kruhu devíti účastníků "předhodí" a jak nás o tom přesvědčí. Nezklamal...

Pavel vede kurzy interaktivně. Vybízí k otázkám, velí k hledání odpovědí. Je sice trochu zvyklý na poddajné posluchačstvo, které převyšuje svou přirozenou autoritou a výřečností, ale to mu nemůže mít nikdo za zlé. Já a Martin Pivec jsme tedy byli mezi účastnicemi kurzu jakýmsi zpestřením věkovým, zkušenostním i pohlavním. Ve vší počestnosti, samozřejmě.

Navečer pak legální "tekutá myorelaxancia" způsobovala i řešila myšlenkové krize. Řečí fyziologa šlo o vazodilataci s rozprouděním myšlenkových toků i protitoků. Facilitována byla otevřenost a upřímnost, která dala samozřejmě vyniknout názorovým kontrastům. V pozdních nočních až ranních hodinách docházelo ke katarzím, jejichž peripetie však považuji za zpestření probouzející jinak uvadající pozornost. Krizím a cukatůrám bylo včas zabráněno, napnelizmy jsou vlastně ku prospěchu vývoje každého kurzu. 


V krátké literární vsuvce předchozího odstavce s
nad najde každý z účastníků svou vlastní verzi prožívání vrcholových okamžiků kurzu, aniž by se cítil dotčen nebo naopak upozaděn. Dát dohromady takovouto událost totiž stojí nejen za dík, ale i za obdiv a poklonu. Proto smekám před Lenkou a vřele doporučuji pořádání soukromých vzdělávacích akcí tohoto druhu. Pro mě osobně byl kurz jedním z nejlepších, které jsem zažil.

Comments