ProReS‎ > ‎

ProReS a Fyzioterapeuti


Jaký bude vztah partnerských projektů "ProReS" a "Fyzioterapeuti Sobě" ??? 
Jakou pozitivní roli by měl plnit společný internetový projekt všech odborníků multidisciplinární rehabilitace? A jaké funkce by měly plnit dílčí svépomocné projekty fyzioterapeutů sdružené na serveru Fyzioterapeuti.cz? 

Přemýšlejte chvíli a jistě si i vy sami domyslíte pozitivní detaily toho, o co nám jde...
Stačí si představit pohodlné společné médium uzpůsobené k navazování kontaktů, strukturované komunikaci, sdílení pracovních dokumentů, rozvoji konkrétní spolupráce, ale také k veřejné profesní prezentaci. 

Proč vznikly projekty dva, i když paralelní, partnerské a velmi podobné?
Myšlenka Fyzioterapeutů.cz se rodila velmi pozvolna z přesvědčení, že my fyzioterapeuti potřebujeme něco "SVÉHO". Něco co bude otevřené, efektivní, transparentní, strukturované, bezpečné, ale hlavně "NAŠE". A když se objevil názor, že by něco takového potřebovala celá rehabilitace, rozhodli jsme se k cestě po dvou kolejích, stejným směrem a za podobnými cíli. Třeba bude používanější a živější jedna z nich. To ale ukáže teprve čas a rozhodneme o tom my všichni, kteří se po nich vydáme...

Jsme fyzioterapeuti a máme chuť si něco vytvořit. Chceme aby to mělo smysl, úroveň a konkrétní přínos! Jsme drobnou součástí zdravotnického systému, ale podstatnou součástí Rehabilitačního týmu. Jsme mladý obor, který si teprve dobývá své místo pod sluncem. Někdy statečně a jindy nesměle. Někdy se daří až překvapivě dobře a jindy méně. Chceme ale přistupovat ke společným zájmům pozitivně a proto chceme pod společným sluncem "bojovat" co nejméně. Spíše chceme uspořádat a zprovoznit nástroje pro "mírovou" konstruktivní tvorbu společného profesního prostoru. Těmito nástroji má být tento server, tedy náš kmenový projekt se všemi svými dílčími záměry a partnery.

Comments